MF-RHT200/32-2
Bourns, Inc.
Category: PTC Resettable Fuses
FUSE RESETTABLE PTC AEC-Q200 32V THD; Thermistor Mounting:Through Hole; Product Range:MF-RHT Series; Holding Current:2A; Tripping Current:3.8A; Voltage Rating:32V; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); MSL:MSL 1 - Unlimited