MFB-321611-0080PR
MEC
Category: Ferrites
FERRITE BEAD 0.03OHM 4A 1206; Impedance @ 100MHz:80ohm; Ferrite Case Style:1206 [3216 Metric]; Product Range:MFB Series; DC Current Rating:4A; DC Resistance Max:0.03ohm; Impedance Tolerance:± 25%; Automotive Qualification Standard:-; Core Material:Ferrite; Ferrite Mounting:SMD; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Packaging:Cut Tape; Resistance:0.03ohm; Test Frequency:100MHz; Tolerance +:25%; Tolerance -:25%