MFB-321611-0600PP
MEC
Category: Ferrites
FERRITE BEAD 0.07OHM 2.5A 1206; Impedance @ 100MHz:600ohm; Ferrite Case Style:1206 [3216 Metric]; Product Range:MFB Series; DC Current Rating:2.5A; DC Resistance Max:0.07ohm; Impedance Tolerance:± 25%; Automotive Qualification Standard:-; Core Material:Ferrite; Ferrite Mounting:SMD; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Packaging:Cut Tape; Resistance:0.07ohm; Test Frequency:100MHz; Tolerance +:25%; Tolerance -:25%