MFR4-2R2FI
Welwyn Components
Category: Resistors
METAL FILM RESISTOR AXIAL 2.2 OHM 500 mW; Resistance:2.2ohm; Voltage Rating:250V; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:MFR Series; Resistor Element Type:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes