MGRF2WJ0225AA9
Multicomp
Category: Resistors
RESISTOR 2W 5% 2M2; Resistance:2.2Mohm; Voltage Rating:3.5kV; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:MGRF Series; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:4000V; Resistor Mounting:Through Hole; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Voltage Rating V DC:3500V; Voltage Rating VAC:3500V