MHP20S470F
TT electronics plc
Category: Resistors
RESISTOR 47 OHM 1% 20W TO-126; Resistance:47ohm; Voltage Rating:300V; Resistor Case Style:TO-126; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:MHP20 Series; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Mounting:Through Hole; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Voltage Rating V DC:300V