MHV13C226MAT2A
AVX
Category: Capacitors
CAP MLCC X7R 22UF 25V 2924; Ceramic Capacitor Case:2924 [7361 Metric]; Capacitance:22µF; Voltage Rating:25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Capacitance Tolerance ±:± 20%; Capacitor Terminals:SMD; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C