MK2KP-UA-AC120
Omron Automation and Safety
Category: Relays
RELAY DPDT 220VAC 24VDC 5A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:5A; Product Range:MK Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:220VAC; Relay Terminals:Quick Connect