MKP1839433084HQ
Vishay
Category: Capacitors
CAP FILM PP 330NF 850V AXIAL; Capacitance:0.33µF; Voltage Rating V DC:850V; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:MKP1839 HQ Series; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lead Spacing:-; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:100°C; Packaging:Each; Automotive Qualification Standard:-; Body Diameter:14mm; Capacitance Tolerance ±:± 5%; Capacitor Mounting:Through Hole; External Length / Height:31.5mm; Height:31.5mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2Pins; Voltage Rating:850V