ML100PS1PC
Honeywell S&C
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR; Operating Pressure Max:100psi; Sensor Output:Voltage; Pressure Measurement Type:Sealed Gauge; Voltage Rating:30V; Port Style:NPT; Supply Current:5mA; Product Range:Model ML; Connection Size:1/8"; Pressure Type:Gauge ;RoHS Compliant: Yes