MLH050PGB06A
Honeywell
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR 50PSI 1/8"-27 NPT; Operating Pressure Max:50psi; Sensor Output:Voltage; Pressure Measurement Type:Gauge; Voltage Rating:5VDC; Port Style:1/8" - 27 NPT; Supply Current:4mA; Product Range:MLH Series