MLS0805-4S7-121
Ferroxcube
Category: Ferrites
FERRITE BEAD 0.2OHM 400MA 0805; Ferrite Case Style:0805 [2012 Metric]; Impedance @ 100MHz:120ohm; DC Current Rating:400mA; Product Range:MLS Series; DC Resistance Max:0.2ohm; Impedance Tolerance:± 25%; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Core Material:Ferrite; External Depth:2mm; External Length / Height:0.74mm; External Width:0.8mm; Ferrite Mounting:SMD; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Packaging:Cut Tape; Reel Quantity:4000; Resistance:0.3ohm; Tape Width:8mm; Tolerance +:25%; Tolerance -:25%