MMZ1608Y601B
TDK Corporation
Category: Ferrites
FERRITE BEAD 600 OHM 500mA 0603; Ferrite Case Style:0603 [1608 Metric]; Product Range:MMZ Series; DC Current Rating:500mA; DC Resistance Max:0.4ohm; Impedance Tolerance: 25%; Automotive Qualification Standard:-; Impedance:600ohm ;RoHS Compliant: Yes