MP725-75.0-1%
Caddock Resistors
Category: Resistors
RES THICK FILM 75R 1% 25W TO-252; Resistance:75ohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:TO-252 (DPAK); Power Rating:25W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:MP725 Series; Packaging:Each ;RoHS Compliant: Yes