MP820-20.0-1%
Caddock Resistors
Category: Resistors
CURRENT SENSE RESISTOR 20 OHM 20W 1%; Resistance:20ohm; Voltage Rating:300V; Resistor Case Style:TO-220; Power Rating:20W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:MP800 Series; Resistor Element Type:Thick Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: NA