MP821-0.50-1%
Caddock Resistors
Category: Resistors
CURRENT SENSE RESISTOR 0.5 OHM 20W 1%; Resistance:0.5ohm; Voltage Rating:300V; Resistor Case Style:TO-220; Power Rating:20W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:MP800 Series; Resistor Element Type:Thick Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: NA
Distributor SKU Stock MOQ 1 10 50 100 1000 10000 Purchase
Mouser Electronics 684-MP821-0.50-1% 0 1 Buy