MP9100-75.0-1%
Caddock Resistors
Category: Resistors
CURRENT SENSE RESISTOR 75 OHM 100W 1%; Resistance:75ohm; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:TO-247; Power Rating:100W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:MP9000 Series; Resistor Element Type:Thick Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes