MP930-0.10-1%
Caddock Resistors
Category: Resistors
CURRENT SENSE RESISTOR 0.1 OHM 30W 1%; Resistance:0.1ohm; Voltage Rating:250V; Resistor Case Style:TO-220; Power Rating:30W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:MP900 Series; Resistor Element Type:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes