MP930-25.0-1%
Caddock Resistors
Category: Resistors
CURRENT SENSE RESISTOR 25 OHM 30W 1%; Resistance:25ohm; Voltage Rating:250V; Resistor Case Style:TO-220; Power Rating:30W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:MP900 Series; Resistor Element Type:Thick Film; No. of Pins:2Pins ;RoHS Compliant: Yes