MPAPK4A4P68K0R200
Multicomp
CAP 0.68UF 440VAC FILM RADIAL BOX; Capacitance:0.68µF; Voltage Rating:440VAC; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; Product Range:-; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)