MPDPB1K1A30K4Y050
Multicomp
CAP 30UF 1.1KV FILM RADIAL; Capacitance:30µF; Voltage Rating:1.1kV; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; Product Range:-; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:-; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)