MPI4040R3-220-R
Eaton Corporation
Category: Inductors
INDUCTOR POWER 22UH 1.1A; Product Range:MPI4040 Series; Inductance:22µH; RMS Current (Irms):1.1A; Saturation Current (Isat):2.2A; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.408ohm; Power Inductor Case:4.45mm x 4.06mm x 1.8mm; Inductance Tolerance:± 20%; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015)