MPMEF400W10J0N200
Multicomp
CAP 1UF 400V FILM RADIAL; Capacitance:1µF; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:-; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)