MPMEF630P33J0I200
Multicomp
CAP 0.33UF 630V FILM RADIAL; Capacitance:0.33µF; Voltage Rating:630V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:-; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)