MPX1D0520L1R0
Kemet
INDUCTOR 1UH 0.02OHM 7.6A SMD; Inductance:1µH; RMS Current (Irms):7.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):9A; Product Range:MPX Series; Power Inductor Case:5.5mm x 5.2mm x 2mm; DC Resistance Max:0.02ohm; Inductance Tolerance:± 20%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)