MPX1D0624L2R2
Kemet
INDUCTOR 2.2UH 0.03OHM 6.31A SMD; Inductance:2.2µH; RMS Current (Irms):6.31A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):9A; Product Range:MPX Series; Power Inductor Case:7.25mm x 6.7mm x 2.4mm; DC Resistance Max:0.03ohm; Inductance Tolerance:± 20%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)