MPX1D0630L4R7
Kemet
INDUCTOR 4.7UH 0.04OHM 6.16A SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):6.16A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):6.5A; Product Range:MPX Series; Power Inductor Case:7.25mm x 6.7mm x 3mm; DC Resistance Max:0.04ohm; Inductance Tolerance:± 20%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)