MPX1D0830L6R8
Kemet
Category: Inductors
INDUCTOR 6.8UH 0.04OHM 6.84A SMD; Inductance:6.8µH; RMS Current (Irms):6.84A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):10A; Product Range:MPX Series; Power Inductor Case:8.9mm x 8.2mm x 3mm; DC Resistance Max:0.04ohm; Inductance Tolerance:± 20%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)