MVAD040-24
Murata Power Solutions
Category: Power Supplies
AC/DC CONVERTER 40W 24V 1.67A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:40W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:1.67A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Output Voltage - Output 4:-; Current Output 4:-; Input Voltage AC Min:90V; Input Voltage AC Max:264V; Power Supply Output Type:Fixed; Product Range:-; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Output Current Max:1.67A