N6S25T0N-504-3030
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 500K 0.1W 1TURN; Track Resistance:500kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:N-6 Series; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 30%; Temperature Coefficient:-500ppm/°C to +300ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)