NPH15S2412IC
Murata Power Solutions
Category: DC-DC Converters
CONVERTER DC/DC 15W 12.1V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:15W; Output Voltage - Output 1:12.1V; Output Current - Output 1:1.3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:NPH15S Series; Input Voltage DC Min:18V; Input Voltage DC Max:36V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:UL; Width:25mm; Height:10mm; Depth:50mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Approval Bodies:UL; Efficiency:89%; External Depth:50.25mm; External Length / Height:10.25mm; External Width:25.25mm; Input Voltage:24VDC; Isolation Voltage:1.5kV; Line Regulation:0.1%; Load Regulation:0.5%; No. of Outputs:1Outputs; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:20W/m³; Power Rating:15W; Supply Voltage:24V; Weight:36g