NRCPS12J5R6TRQYF
NIC Components Corporation
RES, 5R6, THICK FILM, 0.5W, 1206; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:5.6ohm; Product Range:NRCPS Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Type:Thick Film; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%