NRCPS12J6R8TRQYF
NIC Components Corporation
RES, 6R8, THICK FILM, 0.5W, 1206; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:6.8ohm; Product Range:NRCPS Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Type:Thick Film; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%