NSYCRN43200
Schneider Electric
Category: Enclosures, Boxes and Cases
ENCLOSURE STEEL IP66; Enclosure Type:Wall Mount; Enclosure Material:Steel; External Height - Metric:400mm; External Width - Metric:300mm; External Depth - Metric:200mm; IP Rating:IP66; Body Colour:Grey; NEMA Rating:-; External Height - Imperial:15.75"; External Width - Imperial:11.81"; External Depth - Imperial:7.87"; Product Range:Spacial CRN Series; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015)