OKX-T/10-D12P-C
Murata Power Solutions
Category: DC-DC Converters
PSU POL SIP 10A 12 VIN POS ON/OFF; Output Power Max:50W; Output Voltage Min:750mV; Output Voltage Max:5.5V; Output Current Max:10A; DC / DC Converter Output Type:Adjustable; DC / DC Converter Type:DOSA SIP; Input Voltage DC Min:8.3V; Input Voltage DC Max:14V; Approvals & Standards:IEC UL; Height:9.4mm; Depth:50.8mm; Width:12.7mm; Product Range:-; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Approval Bodies:EN FCC IEC UL; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Efficiency:94.5%; External Depth:9.4mm; External Length / Height:12.7mm; External Width:50.8mm; Input Voltage Max:14V; Input Voltage Min:8.3V; No. of Outputs:1Outputs; Output Current:10A; Output Voltage:5.5V; Power Rating:50W; Supply Voltage:12V