PC16SH-07CP04-104A2020-TA
Piher
Category: Resistors
POT 100K 0.2W LINEAR; Track Resistance:100kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:PC-16 Series; Potentiometer Mounting:Bushing; Shaft Diameter:4mm; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Knurled; Shaft Length:45mm; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)