PC16SH-10CP16-105A2020-C-TA
Piher
Category: Resistors
POT 1M 0.2W LINEAR; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:PC-16 Series; Potentiometer Mounting:Bushing; Shaft Diameter:6mm; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Flatted; Shaft Length:21.5mm; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)