PDB181-E420K-105B
Bourns, Inc.
Category: Resistors
ROTARY POTENTIOMETER 1MOHM 17MM 20%; Track Resistance:1Mohm; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance: 20%; Product Range:PDB181 Series; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6mm