PDB181-GTR02-504A2
Bourns, Inc.
Category: Resistors
ROTARY POTENTIOMETER 17MM PLAIN SHAFT; Product Range:PDB181 Series; Track Resistance:500kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Power Rating:100mW; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length:19mm