PDB181-K415K-102A2
Bourns, Inc.
ROTARY POTENTIOMETER 1KOHM 17MM 20%; Track Resistance:1kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 20%; Product Range:PDB181 Series; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Log (Audio); Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1 ;RoHS Compliant: Yes