PFRR0805Y2003WBT
Vishay
Category: Resistors
RESISTOR 200K 0.05% 10PPM THIN FILM; Resistance:200kohm; Voltage Rating:100V; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 0.05%; Product Range:-; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; Resistor Mounting:Surface Mount Device; Resistor Terminals:Wraparound