PM43-4R7M-RC
J W Miller - A Bourns Inc Company
INDUCTOR UN-SHIELDED 4.7UH 2.6A SMD FULL REEL; Product Range:PM43 Series; Inductance:4.7 H; RMS Current (Irms):1.7A; Saturation Current (Isat):2.6A; Inductor Construction:Unshielded; DC Resistance Max:0.094ohm; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes