PM54-330L-RC
J W Miller - A Bourns Inc Company
Category: Inductors
INDUCTOR 33UH 880MA 15% 13MHz; Core Material:Ferrite DR; DC Current Rating:880mA; DC Resistance Max:0.25ohm; Inductance:33µH; Inductance Tolerance:± 15%; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Q Factor:24; Reel Quantity:1500 ;RoHS Compliant: Yes