PS10KV50-103A3030
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 10K 0.15W 1TURN; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Surface Mount Device; Product Range:PS-10 Series; Power Rating:150mW; Resistance Tolerance:± 30%; Temperature Coefficient:± 1500ppm/°C