PS15NV50-103A3030-PM
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 10K 0.25W 1TURN; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Surface Mount Device; Product Range:PS-15 Series; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 30%; Temperature Coefficient:± 1500ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)