PSC10KV50-503A0505
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 50K 0.33W 1TURN; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Surface Mount Device; Product Range:PSC-10 Series; Power Rating:330mW; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C