PT10MH01-503A2020-S
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 50K 0.15W 1TURN; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PT-10 Series; Power Rating:150mW; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)