PT10MV11-224A2020-E-S
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 220K 0.15W 1TURN; Track Resistance:220kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PT-10 Series; Power Rating:150mW; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:-500ppm/°C to +300ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)