PT15NH05-473A2020-S
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 47K 0.25W 1TURN; Track Resistance:47kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PT-15 Series; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)