PT15NV02-504A2020-S
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 500K 0.25W 1TURN; Track Resistance:500kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PT-15 Series; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:-500ppm/°C to +300ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)